Надрукувати
Категорія: Блог

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану» відкриває цикл заходів Історико-меморіального музею Михайла Грушевського до Дня Незалежності України. Місце відкриття вернісажу не випадкове, адже саме Михайло Грушевський впродовж десятиліть своєю невтомною громадсько-політичною і державницькою діяльністю закладав підвалини сучасної незалежності. Він відчував відповідальність не лише за тогочасну, але й майбутню українську історію.

Саме тому його слова, звернені до політиків доби Української революції 1917–1921 рр., залишаються актуальними і сьогодні: «Ви, люди боязкої душі і невідважної мислі! Ви, що хочете проїхати безплатними пасажирами до будучої України, не віддавши нічого тій страшенній боротьбі, котрою вона здобувається… Ви, краще відійдіть, коли не маєте охоти піддатись твердим вимогам сього страшного часу. Зійдіть з політичної, з громадської арени – і не перешкоджайте тим, хто має сміливість працювати й творити нове життя…». За своєю сутністю ці слова відповідають головній ідеї Українського Майдану 2013–2014 рр.

На виставці представлено понад 100 фотографій Валеріана Антоновича, Валерія Клочка та Миколи Коржелецького про події, що розгорталися на головному Майдані України восени 2013 та взимку 2014 років. Фото зроблені в форматі репортажу зі збереженням хронології подій. Емоційно піднесений студентський Майдан поступово перетворюється на всенародний, громадянський, обурений. Вогонь, домінуючи на світлинах, стає фоном, учасником та головним героєм дійства. Він провокує й шокує. Це вогонь очищення, вогонь гідності та свободи. Революційна патетика, напруження, накал емоцій створюють ефект присутності глядача у вирі подій. Вражають психологічні портрети учасників драми, які опинились по різні боки барикад...

У відкритті виставки візьме участь Народний депутат України Микола Катеринчук. Виставка організована за підтримки Генерального директора Німецько-української науково-виробничої фірми «Бровафарма» Шевченка Анатолія Миколайовича, сприянням Київської обласної організації Європейської партії України та особисто заступника її голови Олекси Донця.

Контактні особи: Валеріан Антонович, тел.050-394-94-94, email: AVD-TV@yandeх.ru Олекса Донець, тел.050-440-99-75, email:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Подробиці на сайті-WWWvideo-foto.com.ua

Виставка експонується за адресою:

Київ, вул. Паньківська, 9;

Проїзд: станції метро «Університет», «Льва Толстого»;

Телефони для довідок: 288-28-82; 288-28-07

За матеріалами Історико-меморіального музею Михайла Грушевського 

  • Коментарі не знайдені