Надрукувати
Категорія: Блог

Стали відомі переможці конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики «Символи різдвяних свят». Цього разу змагалися у своїй майстерності та вмінні відтворення автентичної культури більше 70 учасників.

Підбиття підсумків та нагородження переможців одинадцятого обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики «Символи різдвяних свят» відбулося сьогодні, 18-го січня, у Волинському краєзнавчому музеї.

Зауважимо, що конкурс започаткували з 1993 року й проводять його з аби вивчати, розвивати та популяризувати народні традиції, звичаї й обряди, зокрема нашого краю.

До його участі запрошували волиняни різного віку та професій, так, учасників стало 75 чоловік з Турійського, Луцького, Камінь-Каширського, Щацького, Старовижівського районів, міст Луцька та Нововолинська.

Для розгляду журі волиняни подали 106 робіт. А це: різдвяні зірки, дідухи, солом’яні павуки, вертепні шопки, маски ряджених, дзвіночки, серія малюнків на склі «Різдвяні свята», композиції.

Святкові віншування підготував для присутніх фольклорний колектив «Дивоцвіт» учнів ЗОШ №3 міста Луцька, керівник Марія Ковальчук.

Зі слів директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка, цей конкурс показує, що давню культуру не тільки вдалося зберегти та відродити, а й розвивати.

«Із самого початку конкурс мав на меті відродження давньої культури, тепер ми бачимо й її розвиток. Приємно, що зараз з’являються наукові роботи, інтерес до української культури, традицій, звичаїв продовжує зростати. Ми відроджуємо свою націю та культуру, дякую всім учасникам за їхні старання», - звернувся до присутніх краєзнавець, директор музею Анатолій Силюк.

"Волинські новини"

  • Коментарі не знайдені